
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90 dB |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 22 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 2169
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33341
Ext.Price$0.33341
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33341 | $0.33341 |
| 10 | $0.29741 | $2.97410 |
| 25 | $0.26529 | $6.63225 |
| 50 | $0.23664 | $11.83200 |
| 100 | $0.19555 | $19.55500 |
